آمار بالای افسردگی و خودکشی در آمریکا در اثر بحران کرونا

به گزارش آسانسور، پیامدهای محدودیت تماس با دیگران و همچنین نگرانی های اقتصادی ناشی از شیوع کرونا بر زندگی بسیاری از شهروندان آمریکا سایه افکنده است. دانشمندان آمریکا نسبت به افزایش پدیده خودکشی و مصرف مواد مخدر در آن کشور هشدار داده اند.

آمار بالای افسردگی و خودکشی در آمریکا در اثر بحران کرونا

نه تنها بسیاری از مردم آمریکا و دیگر کشورهای دنیا در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند، بلکه تاثیرات شیوع بیماری کووید-19 باعث به مخاطره افتادن سلامت روح و روان بسیاری از مردم شده است. این موضوع در خصوص آن دسته از کسانی که حتی پیش از آغاز بحران کرونا از مسائل روحی رنج می بردند، شدیدتر از سایرین است.

سایت تاگس شاو وابسته به شبکه یک تلویزیون آلمان روز دوشنبه 29 اردیبهشت (18 مه) با انتشار گزارشی از واشنگتن به پیامدهای روحی و روانی بحران کرونا بر مردم آمریکا پرداخته است.

جی مادری است 33 ساله که در ایالت مونتانا زندگی می نماید. 10 سال پیش، در اثر ابتلا به یک بیماری هورمونی، شور و انگیزه زیستن در او یکباره کاهش یافت.

این زن جوان می گوید از زمان ابتلا به بیماری اختلال هورمونی، دو بار سعی نموده است که به زندگی خود خاتمه دهد. پس از آن بر وسوسه خودکشی غلبه نموده است.

او می گوید در ارتباط با بحران برخاسته از کرونا، مجددا موضوع خودکشی برای او مطرح شده است. یک بار پس از مشاهده بعضی از علائم و نشانه های ابتلا به بیماری کووید-19، دچار ترس و وحشت شده و نگرانی نسبت به سلامت خود و خانواده اش در او اوج گرفته است.

او می گوید: تنها یک محل برای انجام تست کرونا وجود داشت اما من نمی دانستم که آیا آن ها من را خواهند پذیرفت یا نه. من واقعا احساس بیماری می کردم و دچار اضطراب و استرس شده بودم. در چنین لحظه ای بود که وسوسه خودکشی به طور ناگهانی به سراغ من آمد.

وحشت از بیکاری و مسائل اقتصادی

ظرف هفته های گذشته بسیاری از شهروندان آمریکا نگران شرایط اقتصادی و شغلی خود شده اند. نگرانی که به تردیدهای آنان دامن زده است.

از اواسط ماه مارس، در ارتباط با شیوع کرونا، در بیشتر ایالت های آمریکا محدودیت های ناظر بر تردد و فعالیت اعمال شد.

در همین رابطه، شمار بیکاران به گونه ای باورناکردنی افزایش یافت. بیکاری در آمریکا که پیش از بحران کرونا در حدود سه و نیم درصد بود، یکباره به 15 درصد رسید.

همین موضوع به نگرانی های اقتصادی و شغلی مردم دامن زد. دانشمندان آمریکا پیش بینی نموده اند که در سال های پیش رو، احتمال می رود تا 75 هزار نفر از شهروندان آمریکا در اثر زیاده روی در مصرف الکل و مواد مخدر یا اقدام به خودکشی جان خود را از دست بدهند.

جک وستفال، مدیر مرکز رابرت گراهام در واشنگتن یکی از کسانی است که در مطالعات مربوط به تاثیرات روحی و روانی ناشی از بحران کرونا مشارکت نموده است.

بیکاری و نگرانی های اقتصادی در شمار اصلی ترین عوامل اقدام به خودکشی هستند. جک وستفال معتقد است که قطع تماس و رابطه با سایرین نیز در مرحله دوم از جمله عواملی به شمار می آیند که به وسوسه خودکشی در بین شهروندان دامن می زنند.

وستفال گفته است که در آمریکا آمار مربوط به خودکشی هیچ گاه تا به امروز در چنین سطحی نبوده است. این پژوهشگر البته بر این باور است که این موضوع تنها به آمریکا محدود نمی گردد و می توان موارد مشابه آن را در دیگر کشورها نیز مشاهده کرد.

افزایش خشونت خانگی

جک وستفال در عین حال اعلام نموده است که بسیاری از شهروندان آمریکا نگران ابتلای خود یا یکی از اعضای خانواده خود به بیماری کووید-19 هستند.

همین نگرانی تاثیرات مخربی بر روح و روان مردم بر جای می نهد. به باور وستفال، تاثیرات مخرب و منفی برخاسته از بحران کرونا بعضی از لایه های اجتماعی در آمریکا را بیش از سایرین تهدید می نماید. به عنوان نمونه سیاهپوستان و شهروندانی که از کشورهای آمریکای لاتین آمده اند، بیش از سفیدپوستان در معرض چنین تهدیدی قرار دارند.

وستفال علت این موضوع را در شرایط اقتصادی و شغلی این دسته از شهروندان آمریکا دانسته و تاکید نموده است که خطر از دست دادن شغل و بیکار شدن در بین این گروه از شهروندان بیش از سایر شهروندان آمریکاست.

بر اساس آمار منتشر شده، میزان خشونت خانگی در اثر بحران کرونا در آمریکا حدود 78 درصد افزایش یافته و سوءاستفاده های جنسی از بچه ها نیز از افزایشی معادل 44 درصد برخوردار بوده است.

بر این موارد می توان اختلال در سیستم تغذیه شهروندان، افسردگی، منزوی شدن و زیاده روی در مصرف مواد مخدر را نیز اضافه نمود.،ایسنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا رااینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "آمار بالای افسردگی و خودکشی در آمریکا در اثر بحران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار بالای افسردگی و خودکشی در آمریکا در اثر بحران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید