اولین واکنش ائتلاف حامی الزرفی به حمایت اهل سنت و کُردهای عراق از الکاظمی

به گزارش آسانسور، ائتلاف النصر عراق امروز چهارشنبه به حمایت ائتلاف نیروهای اهل سنت و نیچروان بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق از مصطفی الکاظمی رئیس سازمان اطلاعات برای تصدی پست نخست وزیری این کشور واکنش نشان داد.

اولین واکنش ائتلاف حامی الزرفی به حمایت اهل سنت و کُردهای عراق از الکاظمی

به گزارش گروه بین الملل آسانسور به نقل از سایت شفق نیوز، ندی شاکر جودت نماینده ائتلاف النصر در مجلس عراق که ریاست آن را حیدر العبادی به عهده دارد، گفت: با وجود اینکه این طرف ها حمایت خود از نامزدی الکاظمی را اعلام داشته اند، اما شانس عدنان الزرفی نخست وزیر مأمور تشکیل دولت برای کسب رأی اعتماد مجلس بسیار قوی است. او در این زمینه به نمایندگان و نه رؤسا و سران تشکل های سیاسی تکیه می نماید.

در حالی که شانس الزرفی برای کسب رأی اعتماد از مجلس عراق روز به روز ضعیف تر می گردد، نماینده ائتلاف النصر توضیح داد: الزرفی مقبولیت بسیار زیادی بین نمایندگان تشکل های سیاسی شیعه و اهل سنت و کرد عراقی دارد. این نمایندگان بر حمایت خود از الزرفی و رأی دادن به او در جلسه رأی اعتماد به دولت جدید تأکید نموده اند، از این رو، موضع الزرفی تأثیری نخواهد پذیرفت و نمایندگان همچنان از او حمایت می نمایند.

نیچروان بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق پیشتر از نامزدی مصطفی الکاظمی رئیس سازمان اطلاعات عراق برای تصدی پست نخست وزیری دولت آینده استقبال کرد.

فیان صبری رئیس فراکسیون حزب دموکرات کردستان عراق گفت که نیروهای کرد عراقی از نامزد تشکل های اکثریت برای تصدی پست نخست وزیری حمایت می نمایند.

وی اضافه نمود: نیروهای کرد عراقی از نامزدی که از مقبولیت در نزد تشکل های سیاسی شیعه و نیز مقبولیت ملی برخوردار باشد، حمایت می نمایند.

ائتلاف نیروهای عراقی (اهل سنت) به ریاست محمد الحلبوسی نیز حمایت خود را از الکاظمی برای تصدی پست نخست وزیری اعلام داشته اند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اولین واکنش ائتلاف حامی الزرفی به حمایت اهل سنت و کُردهای عراق از الکاظمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین واکنش ائتلاف حامی الزرفی به حمایت اهل سنت و کُردهای عراق از الکاظمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید