جزئیاتی تازه از حمله موشکی انصارالله یمن به ریاض

به گزارش آسانسور، ائتلاف متجاوز سعودی مدعی شد نیروی هوایی این کشور دو موشک بالستیک را در آسمان ریاض و بر فراز شهر جازان رهگیری کردند. نیروهای مسلح یمن نیز از مقابله نیروی هوایی این کشور با جنگنده های متخاصم در صنعا پیش از انجام حملات خود خبر دادند.

جزئیاتی تازه از حمله موشکی انصارالله یمن به ریاض

به گزارش سایت المیادین، ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی مدعی شد، در پی شلیک این موشک ها هیچ گونه خسارت جانی ثبت نشده است.

وی اضافه کرد، رهگیری این موشک ها باعث شده است ترکش هایی در بعضی محله های مسکونی دو شهر جازان و ریاض مشاهده گردد.

در ماه فوریه هم المالکی مدعی شده بود، نیروهای هوایی ریاض موشک بالستیک پرتاب شده از سوی صنعا به سمت شهرهای عربستان را رهگیری گردند.

همچنین ارتش ملی یمن اعلام کردند، نیروهای هوایی این کشور با هواپیماهای متخاصم در آسمان صنعا پیش از اجرا کردن حملات خود مقابله کردند.

یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت، با سامانه فاطر1 با تشکیلات جنگی خصمانه در آسمان اطراف صنعا مقابله و این تشکیلات را محبور به خروج از این حریم هوایی شد.

به گزارش ایسنا، علاوه بر این منابع محلی از سه حمله هواپیماهای ائتلاف سعودی به منطقه الجمیمه در شهرستان بنی حشیش خبر دادند.

همچنین هواپیماهای این ائتلاف متجاوز شهرستان حرض در استان حجه را هدف حمله هوایی قرار دادند.

-

شلیک دو موشک به سوی ریاض و یک موشک به جیزان

به گزارش یورونیوز، صدای انفجار دو موشک در واپسین دقایق شامگاه شنبه بر فراز آسمان ریاض، پایتخت عربستان سعودی شنیده شد. سامانه پدافند ضد موشکی عربستان یک فروند موشک دیگر را نیز که به سوی یک منطقه نظامی در جیزان، واقع در جنوب این کشور شلیک شده بود رهگیری و منهدم نموده است.

صدای انفجار دو موشک در واپسین دقایق شامگاه شنبه بر فراز آسمان ریاض، پایتخت عربستان سعودی شنیده شد.

ادعای العربیه عربستان : هر 3 موشک رهگیری و منهدم شدند

شبکه تلویزیونی العربیه عربستان با تأیید این خبر گفته صدای انفجار مربوط به رهگیری و انهدام دو موشک شلیک شده به سوی ریاض بوده است. در زمان حمله موشکی آژیر خطر در ریاض به صدا درآمد. در شبکه های اجتماعی تصاویری از رهگیری این دو موشک در آسمان و قطعات منهدم شده یکی از آنها بر روی زمین همرسان شده است.

به گزارش رسانه های عربی، سامانه پدافند ضد موشکی عربستان یک فروند موشک دیگر را نیز که به سوی یک منطقه نظامی در جیزان، واقع در جنوب این کشور شلیک شده بود رهگیری و منهدم نموده است.

هنوز معلوم نیست چه کسی عامل این حملات بوده، اما حوثی های یمن پیش از این در چند نوبت با موشک به ریاض و مناطقی در جنوب عربستان حمله نموده اند.

منبع: ایران آنلاین

به "جزئیاتی تازه از حمله موشکی انصارالله یمن به ریاض" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیاتی تازه از حمله موشکی انصارالله یمن به ریاض"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید