داعش مسئولیت حمله خونین افغانستان را برعهده گرفت ، طالبان: کار ما نیست!

به گزارش آسانسور، خبرگزاری فرانسه گزارش داد که گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله به مراسم تشییع جنازه در ولایت ننگرهار در افغانستان را برعهده گرفته است.

داعش مسئولیت حمله خونین افغانستان را برعهده گرفت ، طالبان: کار ما نیست!

به گزارش آسانسور به نقل از فارس، گروه تروریستی داعش شامگاه سه شنبه مسئولیت حمله به ولایت ننگرهار واقع در افغانستان را برعهده گرفت.

شبکه الجزیره به نقل از خبرگزاری فرانسه گزارش داد که داعش مسئولیت حمله تروریستی به مراسم تشییع جنازه یکی از فرماندهان پلیس ننگرهار را برعهده گرفته است.

ظهر روز سه شنبه بود که مسئولان محلی در ولایت ننگرهار اعلام کردند در حمله انتحاری در مراسم تشییع جنازه شیخ اکرم، از فرماندهان پلیس محلی شهرستان کوزکنر، 24 نفر از جمله عبدالله ملک زی، عضو شورای ولایتی این ولایت کشته شده اند.

پیشتر دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار در یک بیانیه اعلام نموده بود که فرد مهاجم مواد منفجره همراهش را در میان شرکت کنندگان مراسم تشییع جنازه منفجر نموده است.

گروه طالبان که در بیشتر نقاط این ولایت از جمله شهرستان کوزکنر حضور و فعالیت دارند، این حمله را محکوم نموده و گفته است که این حمله کار این گروه نیست.

اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان نیز شامگاه سه شنبه در واکنش به حملات تروریستی روز گذشته در کابل و ننگرهار، به نیروهای امنیتی و دفاعی این کشور دستور داد که از حالت دفاع فعال به حالت تهاجمی تغییر موضع دهند.

منبع: همشهری آنلاین

به "داعش مسئولیت حمله خونین افغانستان را برعهده گرفت ، طالبان: کار ما نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داعش مسئولیت حمله خونین افغانستان را برعهده گرفت ، طالبان: کار ما نیست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید