رسانه عراقی: احزاب سنی با نامزد شیعیان برای نخست وزیری موافقت کردند

به گزارش آسانسور، شبکه ماهواره ای العهد عراق مدعی شده احزاب سنی در مجلس این کشور شامگاه سه شنبه با گزینه پیشنهادی گروه های شیعه برای نخست وزیری این کشور موافقت کردند.

رسانه عراقی: احزاب سنی با نامزد شیعیان برای نخست وزیری موافقت کردند

به گزارش گروه سیاسی آسانسور، رهبران ائتلاف القوی العراقیه(گروه های اهل تسنن) شامگاه سه شنبه نشستی را به ریاست محمد الحلبوسی رئیس مجلس عراق درباره تشکیل دولت جدید عراق برگزار کردند.

شبکه تلویزیونی العهد عراق گفت که در این نشست رهبران ائتلاف القوی العراقیه نیز بر سر حمایت از نامزدی مصطفی الکاظمی رئیس دستگاه اطلاعات عراق برای نخست وزیری این کشور توافق کردند.

بعضی منابع عراقی هم خبر دادند گروه های کُرد عراق هم به رهبران جریان های شیعی خبر دادند که از نامزدی الکاظمی حمایت می نمایند از همین رو قضیه نامزدی او برای نخست وزیری تقریبا قطعی است.

شبکه المیادین هم شامگاه سه شنبه گفت که سندی متعلق به اکثریت گروه های شیعی در عراق مشتمل بر نام نامزد جایگزین عدنان الزرفی برای تشکیل کابینه به ریاست جمهوری عراق ارسال می گردد.

برهم صالح رئیس جمهور عراق، اسفندماه گذشته پس از آنکه محمد علاوی به دلیل اختلافات گسترده میان احزاب، از تشکیل کابینه جدید انصراف داد، عدنان الزرفی را بدون در نظر دریافت نظر فراکسیون اکثریت مجلس گفت که این کار او با مخالفت احزاب شیعه روبه رو شد.

روز یکشنبه در منزل هادی العامری رهبر ائتلاف الفتح با حضور نوری المالکی رهبر ائتلاف دولة القانون و رئیس جریان حکمت و حرکة عطاء و بعضی شخصیت های سیاسی شیعه دیگر جلسه ای برای آنالیز موضوع انتخاب نامزد نخست وزیری تشکیل شد. در این جلسه گزینه الزرفی آنالیز شد.

منابع عراقی گفتند در این جلسه بر سر مصطفی الکاظمی رئیس سرویس اطلاعات عراق توافق حاصل شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "رسانه عراقی: احزاب سنی با نامزد شیعیان برای نخست وزیری موافقت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسانه عراقی: احزاب سنی با نامزد شیعیان برای نخست وزیری موافقت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید