سازمان بهداشت جهانی: همه گیری کرونا وارد مرحله خطرناکی شده است

به گزارش آسانسور به نقل از تاس، تدروس آدهانوم رئیس سازمان بهداشت جهانی اعلام نمود که علیرغم موفقیت جامعه جهانی در مبارزه علیه کرونا، همه گیری این ویروس نوظهور در حال حاضر در مقطعی خطرناک واقع شده است.

سازمان بهداشت جهانی: همه گیری کرونا وارد مرحله خطرناکی شده است

آدهانوم در این باره اضافه نمود: علیرغم پیشرفت هایی که در مهار ویروس کرونا داشته ایم، این همه گیری در مرحله خطرناکی به جای مانده است.

وی ادامه داد که در شرایط فعلی تنها راه خروج (از این شرایط)، حمایت از کشورها در توزیع منصفانه تجهیزات شخصی ایمنی، آزمایش، درمان و واکسن است.

آدهانوم با اشاره به اینکه کشورهای دارای لوازم و تجهیزات کافی جهت مبارزه علیه کرونا، شروع به کاهش محدودیت های کرونایی نموده اند، اضافه نمود: اما در این میان، کشورهایی که دسترسی به منابع کافی ندارند با موج های بستری و مرگ (ناشی از کرونا) روبرو هستند.

رئیس سازمان بهداشت جهانی بعلاوه این مسئله را در گردهمایی شورای سیاسی- مالی و اجتماعی سازمان ملل مطرح و به شیب تند همه گیری در کشورهای آفریقایی، آسیایی و آمریکایی اشاره نمود.

وی با یادآوری اینکه از جامعه جهانی خواسته است با استفاده از تمام ابزارهای موجود از انتقال (ویروس) جلوگیری نمایند، گفت: در واقع این موارد (ابتلا) و مرگ به طور گسترده ای قابل اجتناب اند. این همه گیری نشان داده است که اتکا به تعداد محدودی از شرکت ها برای تامین جهانی کالاهای عمومی خطرناک و بازدارنده است.

آدهانوم با اشاره به اینکه از جامعه جهانی خواسته است که برای همه گیری بعدی آماده باشد؛ گفت: ما باید از کووید -19 درس بگیریم.

موارد جهانی ابتلا به ویروس کرونا از شروع ظهور این همه گیری تا به امروز به 183 میلیون و 934 هزار و 913 نفر رسیده است و این در حالی است که آمار جانباختگان این بیماری رقم 3 میلیون و 985 هزار و 22 نفر را نشان می دهد. رقم مبتلایان ظرف 24 ساعت گذشته حاکی از ابتلای 326 هزار و 231 نفر است و آمار فوتی ها هم افزایش 6 هزار و 347 نفری را نشان می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سازمان بهداشت جهانی: همه گیری کرونا وارد مرحله خطرناکی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان بهداشت جهانی: همه گیری کرونا وارد مرحله خطرناکی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید