فیلتر تصفیه آب آنتی باکتریال بدون احتیاج به اشعه فرابنفش فراوری شد

به گزارش آسانسور به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یکی از تولیدکنندگان فیلترهای تصفیه آب، در حال حاضر فیلترهای نانویی آنتی باکتریال و واشرهای آنتی باکتریال را در لیست محصولات نانویی خود دارد. این فیلتر و واشر آنتی باکتریال بر پایه موادی قرار داده شده تا مانع رشد هرگونه میکروارگانیسم و باکتری ها را بر روی بدنه و ساختار خود شوند.

فیلتر تصفیه آب آنتی باکتریال بدون احتیاج به اشعه فرابنفش فراوری شد

در فیلترهای نانویی این شرکت با گنجانیدن عامل ضدباکتریایی یا بایوساید در ساختار فیلتر، ریسک و خطر آلودگی سطوح آن به انواع باکتری و میکروارگانیسم ها بسیار کاهش می یابد. از جمله باکتری هایی که سطوح فیلتر تصفیه آب آنتی باکتریال از رشد آن ها ممانعت به عمل می آورند استافیلوکوکوس اورئوس و اشرشیاکلی است.

در صورتی که سطوح فیلتر در مجاورت با آب شرب به باکتری های مذکور آلوده گردد می تواند خطرات جدی برای سلامتی مصرف نمایندگان به همراه داشته باشد.

در این فیلترها، کلر و کربن از آب جدا می شوند و از آنجایی که کلر خاصیت گندزدایی دارد، با حذف آن فرصت مناسبی برای رشد باکتری ها به وجود می آید.

با وجود این فیلتر دیگر نیازی به فیلتر UV در دستگاه تصفیه آب نیست. فیلتر UV، با تاباندن نور فرابنفش به آب، باکتری و میکروارگانیسم ها را از بین می برد. اما به دلیل قیمت بالای نور UV مقرون به صرفه نیست. فیلترهای آنتی باکتریال قادرند هرگونه قارچ و باکتری را در آب را از بین ببرند.

این فیلترهای نانویی به دلیل وجود نانوذرات، خاصیت آنتی باکتریال داشته و علاوه بر حذف عوامل بیماری زا، به حذف رنگ، بو و مزه بد آب یاری می نمایند. نانوذرات یک عامل ضدمیکروبی قوی هستند که می تواند باعث از بین رفتن طیف وسیعی از میکروب ها گردد. آن ها به دیواره سلولی باکتری چسبیده و این عوامل بیماری زا را از بین می برند. اثر ضدباکتریایی ذرات به طور چشمگیری در بعد نانومتری افزایش می یابد، به طوری که نانوذرات قادر به از بین بردن بیش از 650 نوع باکتری هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "فیلتر تصفیه آب آنتی باکتریال بدون احتیاج به اشعه فرابنفش فراوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلتر تصفیه آب آنتی باکتریال بدون احتیاج به اشعه فرابنفش فراوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید