منابع کره ای: رهبر کره شمالی زنده است

به گزارش آسانسور، روزنامه دیلی ان کی ارگان سیاسی اتباع کره شمالی مقیم سئول مخالف دولت پیونگ یانگ، روز آدینه به نقل از بعضی منابع آمریکایی بیان کرد که به رغم گسترش شایعات مبنی بر وخامت حال رهبر کره شمالی بعد از عمل جراحی، او را در حال قدم زدن در سواحل شهر بندری وونسان دیده اند.

منابع کره ای: رهبر کره شمالی زنده است

به گزارش ایرنا، این منابع، افراط در مصرف سیگار، چاقی و پرکاری را از علت های مستقیم و اصلی برای انجام عمل جراحی بر روی کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی خاطرنشان کردند که از ماه اوت (مرداد ماه) گذشته از بیماری های قلبی و عروقی رنج می برد.

روزنامه جونگانگ ایلبوی کره جنوبی نیز با استناد به بعضی برآورد های منابع کره شمالی خود خاطرنشان کرد که رهبر کره شمالی به تازگی عمل رینوپلاستی (استندگذاری) قلبی انجام داده است.

یک منبع کره شمالی دیگر به این روزنامه گفت: از آنجایی که کیم در محل اقامت خود از امکانات و تجهیزات درمانی گسترده ای برخوردار است، آیا ممکن است که او از علت مرگ کیم ایل سونگ و کیم جونگ ایل، پدر و پدربزرگ خود که رهبران پیشن کشور بودند خبر نداشته باشد و به فکر پیشگیری از بیماری قلبی و سکته احتمالی نباشد؟

یک منبع دیگر نیز به این روزنامه گفت که این شرایط جسمی رهبر کره شمالی موجب شد که او همیشه در همه جا یک پزشک حاذق را همراه خود می برد تا از بروز حوادث احتمالی برایش جلوگیری نموده و سلامت او را لحظه به لحظه آنالیز و گزارش کند.

با این وجود دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیز گزارش بعضی رسانه های بین المللی مبنی بر وخامت حال رهبر کره شمالی را رد کرد و گفت که آنچه این رسانه ها منتشر کردند بر مبنای استاد کنه ای است که قابل استناد نیستند.

وی دیروز در یک گزارش روزانه خود به آسانسور در کاخ سفید، کیم جونگ ایل، رهبر کره شمالی را از دوستان خود توصیف کرد و گفت:ما با هم رابطه خیلی خوبی داریم و لذا امیدوارم که حالش خوب باشد.

منبع: فرارو

به "منابع کره ای: رهبر کره شمالی زنده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منابع کره ای: رهبر کره شمالی زنده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید