نامه نگاری وزارت صنعت و بهداشت به کجا انجامید؟

به گزارش آسانسور، به گزارش تجارت نیوز، 9 فروردین حسین مدرس خیابانی، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) در امور بازرگانی طی نامه ای به رؤسای سازمان های صنعت، معدن و تجارت 31 استان و جنوب کرمان اظهار داشت که وقفه در کار و فراوری ایجاد نمی گردد و خواهان تنظیم شیوه نامه های بهداشتی در جهت سلامت کارگران و کارکنان واحدهای فراوریی شد.

نامه نگاری وزارت صنعت و بهداشت به کجا انجامید؟

این نامه واکنش وزارت بهداشت را برانگیخت و سعید نمکی، وزیر بهداشت در نامه ای به رئیس جمهور نوشت که نامه وزارت صمت دستورالعمل اداری برای بازگشایی کلیه مشاغل و مراکز کسب و کار تلقی می گردد که این شیوه با نقش، مسئولیت و صندلی ستاد ملی مقابله با کرونا مغایرت دارد.

نمکی همچنین با اشاره به اعتقاد استوار این وزارتخانه و وزارت کشور و دیگر همکاران به یاری هرچه زودتر به کاهش اثرات اپیدمیولوژیک کرونا بر اقتصاد کم بنیه کشور و تدوین پروتکل برای بازگشایی فعالیت های مالی با اولویت ویژه، هشدار داد که هرگونه تصمیم آتش به اختیار توسط هر دستگاه دولتی، غیردولتی، فرهنگی مذهبی و غیره که مورد تائید نباشد شعله هایش به سرعت دامن نظام سلامت و متعاقب آن اقتصاد کشور را خواهد گرفت.

امروز هم سخنگوی وزارت بهداشت در مورد شروع به کار بعضی شرکت های خصوصی و… اظهار داشت که تمامی مشاغل باید تابع مصوبات ستاد مقابله با کرونا باشند و شروع به کار مشاغلی که جزو موارد استثناء قرار نگرفته است ممنوع بوده، بنابراین اگر کارفرمایی اقدام به بازگشایی محل کار کند متخلف است.

البته ظهر امروز وزارت صمت اظهار داشت که نامه قائم مقام وزیر صمت به سازمان های استانی بر اساس دستور رییس جمهور محترم برای تامین اقلام مربوط به مبارزه با کرونا و کالاهای مورد احتیاج مردم بود و مربوط به واحدهای تولیدی بوده و شامل اصناف و کسب وکارها نمی شد.

با این حساب به نظر می رسد در حال حاضر ابلاغیه ای مبنی بر اتمام تعطیلی ها وجود ندارد.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز

به "نامه نگاری وزارت صنعت و بهداشت به کجا انجامید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه نگاری وزارت صنعت و بهداشت به کجا انجامید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید