اختتامیه چهاردهمین جشنواره فیلم کوتاه رضوی در گلستان برگزار می گردد

به گزارش آسانسور، خبرنگاران/گلستان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: اختتامیه چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی، 4 تا 7 اسفندماه به میزبانی استان گلستان در گرگان برگزار می گردد.

اختتامیه چهاردهمین جشنواره فیلم کوتاه رضوی در گلستان برگزار می گردد

عادله کشمیری امروز در نشست رسانه ای چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی اظهار کرد: این جشنواره به صورت دو سالانه برگزار می گردد و سال جاری برای نخستین بار میزبانی به استان گلستان داده شده است.

وی با اشاره به اینکه آثار هنرمندان تا 20 دی ماه به دبیرخانه ارسال شده است، اضافه نمود: بیش از 1000 اثر شامل 329 فیلمنامه، 357 فیلم داستانی، 151 مستند و 51 انیمیشن، 72 فیلم در بخش فیلم نوجوانان و 40 اثر موبایلی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

کشمیری، هدف از برگزاری این جشنواره را گسترش فرهنگ رضوی، ترویج فعالیت های هنری با سیره ائمه معصوم (ع) و شناسایی و گرامیداشت پدیدآورندگان آثار فرهنگی بیان نمود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: پیش از برگزاری جشنواره، 4 کارگاه آموزشی با حضور اساتید مجرب برای هنرمندان فعال در حوزه فیلم و فیلمنامه نویسی در گرگان برگزار گردید.

وی با اشاره به اینکه بین المللی کردن این جشنواره در دستور کار واقع شده است، گفت: ظرفیت های خوبی برای بین المللی کردن جشنواره فیلم کوتاه رضوی در گلستان وجود دارد.

سعید نجاتی، دبیر جشنواره نیز در این نشست رسانه ای گفت: از روزهای 4 تا 6 اسفند سامانه های هاشور، تیوال و ودیو فیلم های جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی را به صورت آنلاین اکران خواهند کرد.

وی بیان نمود: بیش از 92 درصد فیلمسازان اجازه نمایش آنلاین آثارشان را به ما داده اند.

دبیر چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی توضیح داد: 10 فیلم کوتاه در جریان جشنواره فراوری شده که سه فیلم آن از فراوریات فیلمسازان استان گلستان است.

نجاتی گفت: مهدی فخیم زاده، محمدعلی نجفی، محمدرضا عرب، مهرداد اسکویی و وحید موساییان به عنوان داوران بخش های داستانی و مستند و امیر سحر خیز، مریم کشکولی نیا و الهه گودرزی به عنوان داوران فیلم های پویانمایی آثار راه یافته به جشنواره را داوری می نمایند.

در سرانجام این نشست، تندیس جشنواره که نمادی از مناره مسجد تاریخی جامع گرگان است، رونمایی شد.

به گزارش آسانسور، چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی با موضوع سیره علمی و عملی امام رضا (ع) با مشارکت سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد بین المللی امام رضا (ع) و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان برگزار گردیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اختتامیه چهاردهمین جشنواره فیلم کوتاه رضوی در گلستان برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختتامیه چهاردهمین جشنواره فیلم کوتاه رضوی در گلستان برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید