اپل از گوگل به جرم کلاهبرداری بیت کوینی شکایت کرد

به گزارش آسانسور، به دنبال انتشار ویدئوهایی متقلبانه در یوتیوب که در آنها کاربران با سوءاستفاده از تصاویر استیو وزنیاک، بیل گیتس و الون ماسک به خرید بیت کوین تشویق شده بودند، وزنیاک از گوگل شکایت کرد.

اپل از گوگل به جرم کلاهبرداری بیت کوینی شکایت کرد

استیو وزنیاک مؤسس اپل شکایتی حقوقی را از گوگل به عنوان مالک یوتیوب مطرح نموده و از اینکه بعضی تولیدنمایندگان ویدئو در این سایت از تصاویر وی برای فریب مردم به منظور خرید بیت کوین سوءاستفاده نموده اند، به شدت اظهار نارضایتی نموده است.

وزنیاک در شکایت خود تصریح نموده که کلاهبرداران به این شیوه میلیون ها دلار را در سراسر دنیا به جیب زده اند. آنها به افراد وعده داده اند که هر چقدر برای خرید بیت کوین سرمایه گذاری نمایند، دو برابر آن را دریافت خواهند کرد. مجموع شاکیان این پرونده 17 نفر هستند که ده نفر از آنها در خارج از آمریکا زندگی می نمایند.

در ویدئوهایی که در آنها از تصاویر استیو وزنیاک، بیل گیتس و الون ماسک برای ترغیب مردم به خرید بیت کوین استفاده شده، از کاربران خواسته شده تا بیت کوین های خود را برای یک آدرس دیجیتال ناشناس ارسال و در عوض دو برابر رقم ارسالی را دریافت نمایند. اما در عمل چنین اتفاقی رخ نمی دهد.

هفته پیش نیز کلاهبرداری مشابهی در توئیتر رخ داد و هکرها با کنترل حساب بیش از 100 چهره برجسته پست هایی با مضمونی یکسان را ارسال کردند. از جمله افراد هک شده در این حمله می توان به الون ماسک، باراک اوباما، جو بایدن و بیل گیتس اشاره نمود.،مهر

منبع: ایران آنلاین

به "اپل از گوگل به جرم کلاهبرداری بیت کوینی شکایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل از گوگل به جرم کلاهبرداری بیت کوینی شکایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید