سقوط قیمت نفت با تأثیر کرونا در کاهش تقاضا

به گزارش آسانسور، قیمت جهانی نفت امروز به دلیل تأثیر ویروس کرونا در کاهش شدید تقاضا افت کرد و حتی محرک مالی 2 تریلیون دلاری آمریکا مانع از کاهش قیمت شد.

سقوط قیمت نفت با تأثیر کرونا در کاهش تقاضا

به گزارش گروه مالی آسانسور، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز در بازار های جهانی با 48 سنت کاهش نسبت به روز گذشته به قیمت 26.91 دلار معامله شد. قیمت نفت وست تگزاس آمریکا هم افت 78 سنتی را تجربه کرد و به قیمت 23.71 دلار به فروش رفت.

خبرگزاری رویترز نوشت: امروز قیمت جهانی نفت به دلیل کاهش تقاضا افت کرد، اما محرک های مالی آمریکا که به تفسیر بعضی می تواند در رشد اقتصاد جهانی مؤثر باشد، مانع از کاهش بیشتر قیمت نفت شد.

رویترز نوشت: امروز قیمت نفت پس از سه روز افزایش اخیر، فرایند کاهشی به خود گرفت. کاهش سریع تقاضای نفت در بازار های جهانی به دلیل شیوع ویروس کرونا به مسافرت های جهانی را با مانع روبرو نموده و خانه نشین شدن شرکت های عظیم شده، به کاهش تقاضا انجامید. در این میان امیدواری به محرک های مالی 2 تریلیون دلار آمریکا تا حدود زیادی از کاهش بیشتر قیمت نفت جلوگیری کرد.

استفان اینست تحلیلگر بازار در اکسیب تریدر گفت: بازار جهانی به واسطه محرک های مالی آمریکا سیگنال سبز گرفت، اما بیشتر فعالیت های مالی همچنان راکد مانده اند.

مجلس سنای آمریکا روز چهارشنبه با جدیت تمام از یاری 2 تریلیون دلاری برای یاری به بیکاری کارگران و صنایع صدمه دیده از اپیدمی ویروس کرونا استقبال کرد، اما در این میان کاهش سریع تقاضای جهانی نفت و نیز افزایش فراوری، چشم انداز بازار جهانی را تیره و تار نموده است.

IHS مارکت ارزیابی نموده، تقاضای جهانی نفت تا 14 میلیون بشکه در روز در سه ماهه دوم سال جاری کاهش خواهد یافت و ذخایر نفت کشور ها به بی سابقه ترین حد خود خواهد رسید.

براساس اطلاعات انرژی آمریکا، میزان ذخایر نفت آمریکا در هفته اخیر 1.6 میلیون بشکه افزایش یافته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سقوط قیمت نفت با تأثیر کرونا در کاهش تقاضا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقوط قیمت نفت با تأثیر کرونا در کاهش تقاضا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید