مقایسه هایما S5 با جک S5 و چری تیگو 5 و هاوال H2

به گزارش آسانسور، پیش از خرید هایما S5، بهتر است نگاهی هم به سایر خودروهای حاضر در این کلاس ازجمله جک S5 کارکرده، چری تیگو5 کارکرده و جک S3 بیندازید. شاید از نظر بسیاری از خریداران، موتور هایما S5 عملکرد چندان قابل قبولی نداشته باشد و این خودرو به عنوان یک کراس اور کند و ضعیف شناخته گردد. از طرفی هم ظاهر مدرن و جذاب این خودرو در کنار امکانات رفاهی و دیگر قابلیت های آن باعث شده است که این خودرو به اولین انتخاب بسیاری از افراد در این رده قیمتی تبدیل گردد.

مقایسه هایما S5 با جک S5 و چری تیگو 5 و هاوال H2

آیا می توان گفت هایما S5 بهترین انتخاب در میان رقیبان خود است؟ در این مطلب به مقایسه هایما S5 با جک S5 و چری تیگو 5 و هاوال H2 می پردازیم تا ببینیم این خودروی مدرن چینی در برابر رقبایش حرفی برای گفتن دارد یا خیر.

مقایسه هایما S5 با جک S5

در ابتدا به سراع مقایسه هایما S5 با جک اس 5 می رویم. جک S5 طراحی قابل قبولی دارد، پیش رانه این خودرو قدرتمند است و با وجود امکانات رفاهی مناسب و بازار دست دوم خوب می تواند انتخاب خوبی باشد.

از طرفی محور متحرک جلوی این خودرو و کیفیت نامناسب پلاستیک استفاده شده در کابین آن می تواند از مواردی باشد که شما را از خرید آن منصرف کند و باعث گردد به سراغ هایما S5 بیایید.

موتور 1.5 لیتری هایما S5 توانایی فراوری 161 اسب بخار قدرت را دارد و جک S5 نیز با موتور 2 لیتری خود از هایما پیشی می گیرد و قدرتی معادل 174 اسب بخار فراوری می نماید.

اگر شتاب از مواردی است که برایتان اهمیت بیشتری دارد جک S5 خودروی برنده شما در این رقابت است. با این حال، پیشنهاد می کنیم نگاهی هم به مطلب مقایسه جک S5 با خودروهای هم رده خود بیاندازید.

مقایسه هایما S5 با چری تیگو 5

چری تیگو 5 یکی دیگر از انتخاب هایی است که در این رده قیمتی دارید. طراحی به روز و امکانات قابل قبول این خودرو باعث جذب بسیاری از خریداران به سمت آن می گردد.

با این حال با مقایسه هایما S5 با چری تیگو 5 باید گفت که تیگو 5 کیفیت آنچنان بالایی ندارد و موتور و گیربکس ناهماهنگ آن به اضافه قدرت پایین موتور، از دلایل منصرف شدن بسیاری از افراد در رابطه با خرید این خودرو است.

قدرت موتور 2 لیتری چری تیگو 5 معادل 139 اسب بخار است که در رقابت با موتور 1.5 لیتری هایما S5 با توان فراوری 161 اسب بخار قدرت عقب می ماند.

به این ترتیب تعجب برانگیز نیست که شتاب 0 تا 100 چری تیگو 5 برابر با 13 است که 3 ثانیه کندتر از رقیب خود هایما S5 است و در یک جمع بندی کلی چری تیگو 5 میدان رقابت را به هایما S5 واگذار می نماید.

مقایسه هایما S5 با هاوال H2

در مقایسه هایما S5 با هاوال H2 باید بگوییم که شرایط شتاب هر دوی این خودروها در یک سطح قرار می گیرد. دید اطراف در هر دو خودرو مناسب است و راننده تسلط قابل قبولی به اطراف دارد. فرمان نرم است و با وجود جایگاه های راحت همه چیز دست به دست هم داده اند تا راننده احساس راحتی داشته باشد.

با این حال، فرمان یاریی برقی هاوال H2 اندکی نرم تر است اما هر دو خودرو شرایط مناسبی از این نظر دارند. صدای موتور، یاری ها و لاستیک ها در هر دو خودرو به خوبی عایق بندی شده اند، اما ممکن است در سرعت های بالا کمی از این آرامش کاسته گردد.

در کیفیت سواری می توانیم بگوییم که هاوال H2 کمی نرم تر ظاهر می گردد، اما هایما S5 در مواجهه با پیچ ها چسبندگی بهتری دارد و شاهد حرکات عرضی کمتری خواهید بود، اما می توانید از پایداری هردو خودرو راضی باشید.

هاوال H2 با حداکثر قدرت 148 اسب بخار و 0 تا 100 معادل 12.9 ثانیه در رقابت با هایما S5 عقب می ماند و نمی تواند عملکردی به خوبی این خودرو داشته باشد.

امیدواریم این مطلب مقایسه هایما S5 با خودروهای هم رده اش توانسته باشد اطلاعات مفید و خوبی از این خودرو در اختیار شما خوانندگان قرار دهد. در صورتی که تجربه رانندگی با هر یک از این خودروها را دارید، راضی می شویم نظرات و تجربیات تان را با ما در میان بگذارید.

درباره هایما S5 بیشتر بخوانید:

  • معرفی هایما S5 و آنالیز بازار ایران
  • تجربه رانندگی با هایما S5
منبع: دیوار

به "مقایسه هایما S5 با جک S5 و چری تیگو 5 و هاوال H2" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقایسه هایما S5 با جک S5 و چری تیگو 5 و هاوال H2"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید