وزیر ارتباطات: در سرعت اینترنت عقب گرد نداریم

به گزارش آسانسور، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برطرف محدودیت های برای بعضی از پلتفرم ها را مشروط به پذیرش قواعد جمهوری اسلامی دانست و گفت: درباره سایر محدودیت هایی که موجود است، بخشی از آن را می پذیریم، نمونه آن گوگل پلی است که در کارگروه مشخص مصادیق محتوای مجرمانه در حال پیگیری هستیم.

وزیر ارتباطات: در سرعت اینترنت عقب گرد نداریم

به گزارش ایسنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برطرف محدودیت های برای بعضی از پلتفرم ها را مشروط به پذیرش قواعد جمهوری اسلامی دانست و گفت: درباره سایر محدودیت هایی که موجود است، بخشی از آن را می پذیریم، نمونه آن گوگل پلی است که در کارگروه معین مصادیق محتوای مجرمانه در حال پیگیری هستیم.

عیسی زارع پور امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه الکامپ در جمع آسانسور در مورد برطرف کندی اینترنت با تاکید بر اینکه این روند رو به بهبود است، اضافه نمود: ما در نمایشگاه ملاحظه می کنید، سرعت های اینترنتی که برای مردم فراهم می کنیم، سرعت های چندصد مگابایت بر ثانیه است.

وی ادامه داد: 10 تا 15 سال است که در ارتباطات ثابت سرمایه گذاری نشده بود و عقب بود و 10 سال است که ارتباطات ثابت در رده یکصد و چهلم جدول در بین 180 کشور جهان هستیم و با اجرای این پروژه شرایط ما بهتر خواهد شد.

زارع پور با بیان اینکه ولی نسبت به گذشته به هیچ وجه عقب گرد نداریم و وضع ما روز به روز بهتر شده است، اضافه نمود: ولی نسبت به آنچه که باید باشیم، عقب هستیم و شبانه روزی کوشش می کنیم تا برترین ها را برای مردم فراهم کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: در این نمایشگاه شرکت های مختلفی هستند که بر روی پروژه فیبر نوری و نسل پنجم فعال هستند و این مسیری است که وزارت ارتباطات آن را دنبال می نماید تا سرعت های خوب را برای مردم فراهم کند.

زارع پور افزود: آنچه که یکسری از آن گلایه دارند، موضوع محدودیت هایی است که در بعضی از پلتفرم ها اعمال شده است و ما اعلام کردیم مانند عرفی که در همه جا وجود دارد، هر پلتفرمی که قوانین جمهوری اسلامی را بپذیرد، می تواند در ایران فعالیت کند، ولی بعضی از پلتفرم ها نپذیرفتند.

وی تاکید نمود: همه کشورهای جهان برای فضای مجازی خود اهمیت قائل هستند و پلتفرم ها مکلفند قواعد کشورها را رعایت نمایند.

وزیر ارتباطات ادامه داد: درباره سایر محدودیت هایی که موجود است، بخشی از آن را می پذیریم که می گردد درباره آن تجدید نظر کرد، همان طور که بارها عرض کردم، درباره گوگل پلی است که در این نمایشگاه بعضی از شرکت ها گله کردند و ما در کارگروه معین مصادیق محتوای مجرمانه که مرجع تصمیم گیری در این خصوص است و دارای 13 عضو بوده که یکی از اعضای آن وزارت ارتباطات است، در حال پیگیری هستیم.

منبع: فرارو

به "وزیر ارتباطات: در سرعت اینترنت عقب گرد نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر ارتباطات: در سرعت اینترنت عقب گرد نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید