خبرنگاران شایعه مرگ رهبر کره شمالی و انتشار تصویرش در فیسبوک

به گزارش آسانسور، تهران - خبرنگاران - پس از برآورد های مختلف مبنی بر مرگ کیم جونگ اون رهبر کره شمالی، امروز تصویری از وی در فیس بوک منتشر شد تا ردی بر این همه برآورد ها باشد.

خبرنگاران شایعه مرگ رهبر کره شمالی و انتشار تصویرش در فیسبوک

به گزارش آسانسور، با وجود اینکه طی روز های اخیر بازار شایعات در خصوص شرایط سلامتی رهبر کره شمالی داغ است و بعضی رسانه های غربی و منطقه از مرگ احتمالی او گزارش داده و می دهند، دقایق قبل صفحه فیسبوک منسوب به کیم جونگ اون تصویری از او را منتشر کرد که در حال اسب سواری در یک منطقه سردسیر است.

او که در صفحه فیس بوکش به انگلیسی پست می گذارد و معمولا به تمجید از کشور، دولت و حزبش می پردازد و در عین حال هجمه هایی نیز به هیات حاکمه آمریکا دارد، امروز با انتشار این تصویر بدون پست مکتوب به نوعی بیان کرد که هنوز زنده است و شایعات پیرامون مرگش بی اساس است.

وی حتی امروز در نامه ای که روزنامه رودونگ سینمون ارگان رسمی حزب حاکم بر کره شمالی منتشر نموده بود از کارگرانی که در ساخت سایت سام جیون کوشش نموده اند قدردانی نموده است.

به گزارش آسانسور سام جیون جایی است که کیم جونگ ایل پدر کیم جونگ اون در آن محل به جهان آمده است این منطقه در نزدیکی کوه پکیتو قرار گرفته است و ساخت آن در ماه دسامبر به انتها رسید.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی گزارش داد که اون روزشنبه نامه ای از گنادی زیوگانوف رئیس کمیته مرکزی حزب کمونیست فدراسیون روسیه دریافت نموده است پیش از این نیز رسانه های کره شمالی از ارسال پیامی از سوی کیم به بشار اسد رییس جمهوری سوریه خبر داده بودند.

انتشار این گزارش ها در میان حدس ها درباره شرایط سلامتی کیم جونگ اون است در روزهای اخیر شایعاتی مبنی بر عمل جراحی قلبی و حتی مرگ مغزی رهبر کره شمالی در شبکه های اجتماعی و بعضی رسانه های غربی منتشر شده بود که هیچ منبع رسمی در کره شمالی آنها را تایید ننموده است غیبت دو هفته ای کیم در انظار عمومی باعث دامن زدن به این شایعات شده است.

رهبر 36 ساله کره شمالی آخرین بار در 11 آوریل (23 فروردین) در انظار عمومی ظاهر شد زمانی که در جلسه حزب کارگران کشورش خواهان تدابیر شدید علیه ویروس کرونا شده بود، اما عدم حضور وی در مراسم بزرگداشت 108 امین سالگرد تولد کیم ایل سونگ در 15 آوریل (27 فروردین)، حدس هایی را در خصوص سلامت وی برانگیخته است وی از زمان تصدی مقام رهبری کره شمالی در اواخر سال 2011، سابقه نداشته است در این مراسم شرکت نکند.

غیبت های کیم از انظار عمومی پدیده نادری نیست، برای مثال وی اوایل امسال پس از 21 روز غیبت در انظار حاضر شد در سال 2014 نیز کیم حدود یک ماه از چشم عموم ناپدید شد اما دوباره ظاهر شد بعداً تأیید شد که پزشکان کیستی را از ناحیه مچ پای او خارج نموده اند.

کیم جونگ اون در سال 2011 میلادی و پس از درگذشت پدرش کیم جونگ ایل بر اثر حمله قلبی، به قدرت رسید.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران شایعه مرگ رهبر کره شمالی و انتشار تصویرش در فیسبوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شایعه مرگ رهبر کره شمالی و انتشار تصویرش در فیسبوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید