افزایش شمار دکل&zwnjهای نفت و گاز آمریکا به بالاترین رقم از ژانویه رسید

به گزارش آسانسور، شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز خاطرنشان کرد که افزایش شمار دکل های حفاری نفت و گاز آمریکا در یک هفته به بالاترین رقم از ماه ژانویه رسید.

افزایش شمار دکل&zwnjهای نفت و گاز آمریکا به بالاترین رقم از ژانویه رسید

به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت های انرژی ایالات متحده این هفته بیشترین شمار دکل های نفت و گاز طبیعی در یک هفته را از ماه ژانویه تا به امروز به تعداد دکل ها افزودند، زیرا فراوریکنندگان نفت شیل با باقی ماندن قیمت نفت خام در حدود 45 دلار برای هر بشکه از ماه نوامبر تا کنون فعالیت های حفاری را ازسر گرفتند.

بیکرهیوز در گزارش روز آدینه (21 آذرماه) خود آورده است که با افزایش 15 دستگاه، مجموع دکل های حفاری آمریکا در هفته منتهی به 11 دسامبر آدینه (21 آذرماه) به 338 دستگاه رسید.

مجموع دکل های نفتی فعال آمریکا در این هفته، با 12 دستگاه افزایش به 258 دستگاه رسید، این در حالی است که شمار دکل های گازی با چهار دستگاه افزایش - یعنی بیشترین افزایش در یک هفته از ماه اکتبر 2019 تا کنون - به 79 دستگاه رسید.

شمار مجموع دکل های حفاری آمریکا از ماه اوت و زمانی که تعداد آنها به کمترین تعداد ثبت شده در میان داده های این شرکت (مربوط به سال 1940) یعنی 244 دستگاه رسیده بود، با از سرگیری فعالیت شرکت های حفاری افزایش یافته است.

با وجود این افزایش، تعداد کل دکل های حفاری در حال سقوط به کمترین تعداد سالانه از سال 2015 بود. شمار کل دکل های فعال در این هفته 58 درصد کمتر از مدت مشابه آن در سال گذشته میلادی بود.

با امید به اینکه واکسن مؤثر ویروس کرونا سبب احیای اقتصاد جهانی و تقاضای انرژی می گردد، قیمت نفت خام ایالات متحده آمریکا در هشت ماه گذشته حدود 148 درصد افزایش یافت. روز آدینه نفت خام دبلیوتی آی آمریکا کمی کمتر از 47 دلار برای هر بشکه معامله شد که قیمت آن نسبت به ابتدای سال هنوز 23 درصد کمتر است.

شمار دکل های حفاری نفت در آمریکا شاخصی برای پیش بینی فراوری نفت این کشور در آینده، مورد توجه فعالان بازار نفت است.

منبع: خبرگزاری آریا

به "افزایش شمار دکل&zwnjهای نفت و گاز آمریکا به بالاترین رقم از ژانویه رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش شمار دکل&zwnjهای نفت و گاز آمریکا به بالاترین رقم از ژانویه رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید