حین انجام ورزش ماسک بزنیم؟

به گزارش آسانسور، نایب رئیس هیات پزشکی ورزشی استان کرمانشاه بر استفاده ورزشکاران از ماسک به هنگام انجام تمرینات ورزشی تاکید نمود.

حین انجام ورزش ماسک بزنیم؟

به گزارش ایسنا، دکتر نازنین آرین، با تاکید بر لزوم استفاده ورزشکاران از ماسک حین انجام تمرینات ورزشی، اظهارکرد: هرچند استفاده از ماسک حین انجام ورزش های سنگین که دم و بازدم های عمیق تری احتیاج دارد، ورزشکاران را با سختی روبرو می نماید، اما توصیه می کنیم برای حفظ سلامتی شان حتما از ماسک استفاده نمایند.

وی توضیح داد: اگر ورزشکاری حین انجام تمرینات ورزشی به دلیل استفاده از ماسک دچار تنگی نفس شد و در فضای تقریبا باز و کم جمعیتی بود، می تواند برای یک لحظه ماسک خود را برداشته و یک دم وبازدم داشته باشد و دوباره ماسکش را بزند.

نایب رئیس هیات پزشکی ورزشی کرمانشاه اعلام کرد: برای اینکه ورزشکاران حین انجام تمرینات ورزشی سنگین در تنفس خود دچار مشکل نشوند، می توانند از ماسک های سه لایه معمولی استفاده نمایند.

وی یادآورشد: استفاده از ماسک حین انجام تمرینات ورزشی باعث مرگ و ایست قلبی ورزشکاران نمی گردد، اما می تواند توان ورزشی آن ها را به دلیل سختی در دم و بازدم، کاهش دهد.

آرین در ادامه درخصوص انجام ورزش در فضا های سرپوشیده هم گفت: به ورزشکاران توصیه می کنیم در فضا های سرپوشیده و باشگاه هایی که تهویه مناسبی ندارند، حتی با وجود زدن ماسک هم تمرین ننمایند.

این مسئول اضافه نمود: اگر ورزشکاری مجبور باشد در باشگاه و فضای سرپوشیده تمرین کند، درصوتی می تواند در این شرایطی تمرین کند که باشگاه با یک سوم یا نهایتا یک دوم ظرفیت مشغول به کار باشد، یک پنجره را باز نگه دارند و از کولر آبی استفاده نمایند.

وی توضیح داد: همچنین در شرایط کنونی که استان در شرایط قرمز بلحاظ شیوع بیماری کرونا قرار گرفته است، به ورزشکاران رشته های پربرخورد مثل کاراته، تکواندو و ورزش های گروهی توصیه می کنیم، صرفا تمرینات حفظ سطح آمادگی، آن هم در فضای باز داشته باشند.

نایب رئیس هیات پزشکی ورزشی کرمانشاه اضافه نمود: ورزشکاران می توانند تمرینات ورزشی خود را با رعایت فاصله اجتماعی دو متری و پروتکل های بهداشتی در فضا هایی از جمله پارک ها انجام دهند و از ماسک های معمولی هم استفاده نمایند.

وی در خاتمه عنوان نمود: ورزشکاران رشته های فضای باز مثل گلف، تنیس خاکی، سوارکاری و تیراندازی با کمان که فضای بزرگی برای تمرین در اختیار دارند می توانند با حفظ فاصله از دیگر ورزشکاران به تمریناتشان ادامه دهند و درصورتی که فاصله ها زیاد باشد، احتیاجی به زدن ماسک نیست.

منبع: فرارو

به "حین انجام ورزش ماسک بزنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حین انجام ورزش ماسک بزنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید