ویلموتس غلط نموده است!

به گزارش آسانسور، فوتبال ایران همچنان درگیر حاشیه های مختلف است و تازه ترین حاشیه هم به معرفی گزینه های جدید برای تیم ملی به جای اسکوچیچ مربوط می گردد. این درحالی است که مسئولان فدراسیون ازجمله عضو هیات رئیسه تاکید نموده اند که اسکوچیچ قرارداد رسمی دارد و به زودی برای استارت کار به ایران می آید. گفت وگوی محمود اسلامیان عضو هیئت رییسه فدراسیون فوتبال را در زیر می خوانید.

ویلموتس غلط نموده است!

ماجرا چیست که اسامی مختلفی به عنوان گزینه های سرمربیگری ایران معرفی می شوند؟ دیروز نام ویلی سانیول فرانسوی مطرح شد!

به نظر من باید دستگاه های نظارتی به این موضوع ورود نموده و مسائل را رصد نمایند. خیلی ها هستند که می خواهند کشور را به هم بریزند و این هم یک مدل است. ما از این موضوع اطلاعی نداریم و دستگاه های نظارتی باید ببینند چه کسانی این خط ها و اخبار دروغ و کذب را به رسانه ها می دهند. مذاکره با سانیول کذب مطلق است و اصلا صحت ندارد.

البته در زمان ویلموتس هم شایعاتی بود و شاید بعضی را نسبت به تحولات فدراسیون فوتبال بدبین نموده است.

همواره هم این طور نیست که وقتی یک چیزی را همه تایید می نمایند، این اتفاق در عمل رخ بدهد و باید قانون و عقل را هم درنظر گرفت. حداقل در این مورد جدید هیچ اتفاق خاص و بحثی نشده است.

بعد از نبی گفته می شود کفاشیان هم به فدراسیون برمی شود. این موضوع چقدر صحت دارد؟

این خبر هم منبع موثقی ندارد. اتفاقا با خودشان هم صحبت کردم، او گفت این موضوع شایعه است.

فکر نمی کنید بازگشت کفاشیان می تواند به فرایند اصلاحات فدراسیون فوتبال سرعت بیشتری ببخشد؟

درحال حاضر موضوع اصلی فدراسیون اصلاح اساسنامه است که بعد از اصلاح برای نظرخواهی و مشورت، اساسنامه جدید به فیفا ارسال شده است، هرچند طبق قانون باید مجمع آن را تصویب کند، اما برای اینکه با مشکل روبرو نشویم و با قوانین فیفا مطابقت داشته باشد، من باب احتیاط آن را به فیفا ارسال کردیم و به محض اینکه نظر مشورتی شان را بدهند، بلافاصله مجمع فدراسیون فوتبال تشکیل شده و بعد از تصویب اساسنامه، فرایند برگزاری انتخابات شروع خواهد شد. درحال حاضر این فرایند در فدراسیون پیش می رود و به هرحال کار اصلی همین موضوع است که زیرنظر بهافرایند و نبی درحال انجام است.

بعضی از اعضای مجمع از این موضوع گلایه داشتند که چرا قبل از رویت اساسنامه و نظرخواهی درباره آن، اساسنامه برای فیفا ارسال شد!

قرار نیست فیفا چیزی را تصویب و تایید کند، ضمن اینکه به وسیله دبیرکل نظرات همه اعضای مجمع قبل از ارسال درخصوص اساسنامه جدید گرفته شد. الان هم در مرحله نهایی و بعد از نظر مشورتی فیفا این اساسنامه در مجمع تصویب خواهد شد. درواقع ما قصد داشتیم محکم کاری کنیم تا چیزی را تصویب نکنیم که با قوانین فیفا مغایرت و تناقض داشته باشد و بعدا به مشکل بخوریم؛ بنابراین هیات رئیسه محکم کاری کرد و به محض اینکه فیفا نظرش را داد، آقایان می توانند در مجمع نیز نظرات خود را درخصوص اساسنامه بدهند.

از ویلموتس و مطالباتش چه خبر؟ می گویند اگر رای فیفا به نفع این مربی بلژیکی باشد، فدراسیون ورشکست خواهد شد!

درهرصورت یک دعوا بین ما وجود دارد، مثل دعوای باشگاه ها با مربیان خارجی مختلف، ولی ما نباید طرف ویلموتس را بگیریم. باید حرف های خودمان را بزنیم و در این سوی جبهه باشیم. وقتی به صراحت در قرارداد بند سه ماه دستمزد و غرامت درصورت فسخ آمده و روی این موضوع تاکید شده، به یکباره می بینیم یک نماینده مجلس همان ادعای ویلموتس را تکرار می نماید. این یک دعوا بین کشور ما و سرمربی بلژیکی است. باید طرف چه کسی را گرفت؟ باید طرف کشورمان را بگیریم، آن هم برای ادعایی که به ناحق مطرح شده. اگر ویلموتس حقی داشت یا کاری نموده بود یا ما را به جام جهانی برده و نتیجه گرفته بود، شاید حق با او بود، اما هیچ کاری ننموده و در بند قراردادش هم غرامت درصورت فسخ قرارداد برای سه ماه مشخص شده است.

اما ویلموتس اعتقاد دارد که این بند بعدا به قرارداد اضافه شده و در شکایتش به فیفا چنین ادعایی مطرح شده است.

ویلموتس غلط نموده است! اصلا این طور نیست. همه صفحات قرارداد را دیده، خوانده و امضا نموده. چطور چنین ادعایی می تواند درست باشد؟ چه کلاهبرداری ای شده است؟

البته آقای تاج هم گفته بود ویلموتس سر ما کلاه گذاشت!

شاید آقای تاج منظور دیگری داشته، اما شما حتی یک خودرو یا منزل را هم بخواهید بخرید، اول قرارداد را می بینید و بعد آن را امضا می کنید و به همین دلیل بعدا نمی توانید زیر امضایتان بزنید. یک موقع امضا جعل می شود و حق با شماست، اما این بند 3 ماه از ابتدا بوده. از کجا معلوم او این اظهارات را مستند نموده و در ادعا های جدیدش این طور مطرح کند که نماینده مجلس ایران هم چنین حرف هایی را زده است؟ فدراسیون فوتبال بی پول شود، به نفع کیست؟

بدهی 30 میلیاردی فدراسیون به شستا به کجا رسید. چکی که برای آخر فروردین بود، گویا برگشت خورده است.

این موضوع را از آقای نبی سوال کنید، چون او بیشتر در جریان مباحث اجرایی امور قرار گرفته است.

به نظر شما می توان گفت با توجه به این بدهی ها و اوضاع و احوال فدراسیون، فوتبال ایران ورشکسته است؟

تا مساله حق پخش حل نشود، فوتبال کشورمان به سمت آماتور شدن پیش می رود و هیچ راه دیگری برای درآمدزایی به جز حق پخش در فوتبال نیست. اگر شما راه دیگری سراغ دارید، بگویید! امروز 20 تا 30درصد منابع در فوتبال برای تبلیغات و ترانسفر است و 70درصد فوتبال در تمام جهان به حق پخش برمی شود. وقتی این موضوع در کشور حل نمی شود توقع دارید چه اتفاقی بیفتد؟ مثل آن است که یک سوپرمارکت بزنید و 70 درصد جنس خود را مجانی بدهید.

به تیم ملی برگردیم. اسکوچیچ می آید؟

بله، قرارداد دارد. چرا نیاید؟

موضوع فشار به نفت آبادان درخصوص قرارداد اسکوچیچ چیست؟

درهرحال اختلافی وجود دارد که باید حل شود، امیدواریم وزارت نفت نسبت به این موضوع حسن نیت نشان داده و یاری کند تا این مشکل حل شود.

می گویند از زمان رفتن تاج مسائل فدراسیون بیشتر شده.

تاج فعلا در کنفدراسیون فوتبال آسیا یک جایگاه مهم دارد که باید او را حمایت کرد. خداراشکر که در این 12-10 سال اخیر فدراسیون ثبات پیدا نموده. حتما به یاد دارید که قبل از آن هر یکی دو سال فدراسیون یک رئیس داشت، اما از زمان آقای کفاشیان فدراسیون به ثبات رسیده و در این 12 سال دو رئیس را به خود دیده است و نتیجه آن شد که امروز 10 تا 15 کرسی در کنفدراسیون فوتبال آسیا داریم. تاج درحال حاضر در کمیته اضطرار ای اف سی حضور دارد و نباید این طور باشد که صبح تا شب با اخبار حاشیه ای بخواهیم به جای یاری اذیت کنیم.

منبع: فرهیختگان

منبع: فرارو

به "ویلموتس غلط نموده است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویلموتس غلط نموده است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید