چرا باید وکیل بگیریم؟

به گزارش آسانسور، شاید زمانی که برای شما مسئله ای پیش بیاید و بخواهید به دادگاه بروید و از حق تان دفاع کنید احتیاج به وکیل داشته باشید .ولی ما ایرانی ها اکثرا در خیلی پرونده های مان وکیل نمی گیریم . و این ممکن است به ضرر ما تمام گردد .و در سرانجام این مقاله شما تصمیم بگیرید که با این همه مزیت هایی که یک وکیل پایه یک دادگستری میتواند برای شما و مشکل تان داشته باشدآیا باید وکیل گرفت یا نه؟و خیلی از مردم بر این باورند که وکیل ها هزینه زیادی را دریافت می نمایند و هزینه ای که به یک وکیل میپردازیم کارهای خاصی را برای ما انجام نمیدهد در صورتی که واقعا اینطور نیست تا اخر مقاله را مطالعه کنید تا متوجه دریافت وکیل شوید .

چرا باید وکیل بگیریم؟
  1. جهت تنظیم متن دفاعیه

شما اگر بخواهید به تنهایی در دادگاه حضور پیدا کنید و در برابر قاضی صحبت کنید و متن دفاعیه تان را بخوانید ممکن است قاضی با توجه به سوابقی که دارد و حرفه ای بودن ان دفاعیه شما را مورد قبول واقع نگرداند . و این ممکن است به ضرر شما تمام گردد و ضرر زمانی و اقتصادی کنید . پس زمانی که از یک وکیل دادگستری استفاده می کنید. یک متن دفاعیه خیلی خوب برای شما مینویسید و آن را برای شما در دادگاه می خواند و این واقعا به نفع شماست .

  1. همه فن حریف بودن

در این روزا مردم از انچه که شما فکر می کنید زرنگ تر شده اند . فرض کنید با یک شخصی به مشکل برخورده اید و به دادگاه میروید ولی آن شخص انقدر حریف و زرنگ است که یک مشت چرندیات به دادگاه تحویل می دهد . و ممکن است قاضی با توجه به گفته ان شخص ؛حرف اش را مورد قبول بگرداند . زمانی که شما از وکیل پایه یک دادگستری استفاده می کنید وکیل با علوم مختلفی از جمله روانشناسی ؛انسان شناسی جامعه شناسی آشنا است و براحتی متواند تشخیص دهد و از حق تان دفاع کند .و این فوق العاده برای شما میتواند عالی باشد .

  1. مشاوره رایگان

همه ما به مسائلی در طول زندگی خود بر میخوریم که کم و پیش ممکن است به دادگاه برویم . اما هر روزه فرایند دادگاه انقدر عوض می گردد که ممکن از لحاظ زمانی و اقتصادی برای ما بصرفه نباشد که بخواهیم با خطا و آزمون کارمان را در دادگاه پیش ببریم .اما وقتی شما از وکیل استفاده می کنید تا خاتمه پرونده شما را هدایت می نماید به شما مشاوره حقوقی میدهد و راه های سریع پیشرفت کردن پرونده تان را به شما می گویید.فرضا برای

  1. نوشتن قرار داد و …

چرا باید در زمینه نوشتن قرار داد وکیل بگیریم؟ زمانی که شما از وکیل در پرونده های خود استفاده نکنید برای نوشتن یک قرار داد باید از افراد کاربلد اطراف تان بهره ببرید که ممکن است این افراد کاربلد با ماده و قانون ها بطور کامل آشنایی نداشته باشندو نوشتن یک قرار داد بجای آنکه منجر به سود در ان قرارداد گردد؛باعث ضرر های اقتصادی زیادی برای شما خواهد شد. و اما زمانی که با یاری یک وکیل آغاز به تنظیم قراد داد می کنید دیگر باید خیالتان از همه لحاظ راحت باشد. زیرا یک وکیل پایه یک دادگستری با تجربه بارها و بارها انواع قرار دادها را تنظیم کرده و آشنایی ات دارد .

  1. فقط دغذغه کارهای خودتان را داشته باشید

زمانی که در بالا جمله چرا باید وکیل بگیریم؟ را مطرح نمودیم و تا اینجا نیز از خصوصیات و ویژگی های دریافت وکیل صحبت کردیم حالا میخواهیم به یک مورد خیلی مهم تر بپردازیم و این هم پرداختن به کارهای خودتان است . این روزا همه ما مسائل خاص خودمان را داریم و دوست نداریم زمانی که یک مشکل به مشکل مان اضافه می گردد ذهن مان درگیر آن گردد و مسائل مربوط به آن را در کنار سایر مسائل نیز پیگیری کنیم. حالا نوبت به مطرح کردن پاسخ سوال چرا باید وکیل بگیریم؟ است پاسخ این سوال این است که زمانی که شما یک وکیل با تجربه و حرفه ای برای پرونده تان میگیرید دیگر نیازی نیست ذهن تان را روی پرونده تان بگذارید و نگران باشید که مراحل طی شدن پرونده شما در دادگاه به کجا رسیده است در واقع این کار کار یک وکیل متخصص و قوی است و همه کارهای تان را برای تان انجام میدهد و شما میتوانید به سایر کارهای مهم تر تان بپردازید.

  1. مجدد نمی گردد

شاید هنوز قانع نشده اید که چرا باید وکیل بگیریم؟ بگذارید یک شرح دیگری برای تان بدهم و سپس تصمیم بگیرید که باید وکیل بگیرید یا خیر؟ بعضی دعاوی اگر یکبار به هر دلیل مطرح شوند و در دادخواست یا شکوائیه مزبور به جهاتی دقیق تنظیم نشده باشد و به این دلیل دعوا رد گردد، ممکن است امکان طرح مجدد دعوا به دلیل اعتبار امر مختومه داشتن وجود نداشته باشد.و این کار کار یک وکیل دادگستری است که کاملا در این زمینه ها تخصص دارد و جلوی رد شدن دعوای شما را خواهد گرفت.

  1. الزامی بودن در بعضی پروندها

در بعضی پرونده ها شما حتما باید وکیل داشته باشید شاید سوال این باشد که کدام پرونده ها باید وکیل داشته باشیم؟ پرونده های مربوط به قتل ؛ بیشتر پرونده های ملکی(وکیل ملکی) ؛جرائم مربوط به موارد مخدر ؛چک های با مبلغ بالا و ههمچنین دعاوی خانواده که پیچیدگی خاص خودش را دارد؛میبایست در این پرونده ها داشتن وکیل الزامی است .ما در این مقاله به پاسخ این پرداختیم که چرا باید وکیل بگیریم ؟ و درآخر میخواهیم گروه وکلای حکمت داوودچشمی را با 17 سال سابقه وکالت به شما معرفی کنیم این گروه با داشتن وکیل های متخصص در زمینه های مختلف حقوقی و کیفری میتواند همه جانبه شما را یاری کند. آدرس گروه وکلای حکمت در تهران فلکه اول تهرانپارس خیابان قانع (142 شرقی) پلاک 39 واحد5

منبع: مجله شنبه

به "چرا باید وکیل بگیریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا باید وکیل بگیریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید