خانواده مقتول از قصاص عروس گذشتند

به گزارش آسانسور، زن جوانی که همسر معتادش را به قتل رسانده و جسدش را زیر علوفه های گاوداری مخفی نموده بود پس از 10 سال با بخشش اولیای دم به زندگی بازگشت.

خانواده مقتول از قصاص عروس گذشتند

به گزارش ایران، رسیدگی به این پرونده از سال 90 و با گزارش قتل نگهبان گاوداری در ورامین آغاز شد. صبح 23 خرداد زمانی که صاحب گاوداری به سراغ علوفه ها رفت ناگهان با جسد نگهبان درحالی که دور گردن او طنابی پیچیده شده بود روبرو می گردد. وی بلافاصله موضوع قتل و کشف جسد را به همسر مقتول اطلاع داد.

اما زن جوان که دچار عذاب وجدان شده بود بلافاصله به قتل همسرش اعتراف کرد.

به دنبال کشف جسد و اعتراف زن جوان، بازپرس جنایی و تیم آنالیز صحنه جرم راهی محل شده و تحقیقات آغاز شد. مهوش با اعتراف به قتل در مقابل بازپرس جنایی گفت: همسرم معتاد بود و به هر بهانه ای من و دختر کوچکم را کتک می زد. از دست او چندین بار شکایت کردم و حتی می خواستم جدا شوم، اما بی فایده بود. گاهی اوقات هم به من تهمت می زد، درگیری های ما ادامه داشت تا اینکه روز حادثه امیر دخترمان را برای خرید سیگار بیرون فرستاد. زمانی که دخترم برگشت امیر از او باقی پول را خواست و بچه ام گفت سیگار گران شده و باقی مانده ای نداشت. او هم به خاطر گران شدن سیگار دخترم را با کابل برق تا حد مرگ کتک زد. من خواستم از دخترم دفاع کنم که با چکمه گاوداری توی سرم زد. من هم به پزشکی قانونی رفتم و از او شکایت کردم. اما وقتی به خانه برگشتم امیر از ماجرا باخبر شد و دوباره تهدیدهایش را آغاز کرد گفتم طلاقم بده، اما گفت هرگز طلاقت نمی دهم و من هم تصمیم به قتل او گرفتم.

مهوش درخصوص قتل همسرش گفت: چند قرص خواب آور تهیه کردم و داخل نوشیدنی به امیر دادم. پس از خوردن آن به سمت گاوداری رفت و کم کم دارو ها روی او اثر گذاشت نیمه هوش روی زمین گاوداری افتاد. با طناب او را خفه کردم و جسد را میان علوفه ها مخفی کردم. اما هنوز ساعتی از جنایت نگذشته بود که پشیمان شدم و تلفنی موضوع را به خانواده ام گفتم. ساعتی بعد هم صاحب گاوداری به سراغم آمد و از قتل شوهرم گفت و من که طاقت عذاب وجدان جنایتی که مرتکب شده بودم، نداشتم راز قتل را برای او هم برملا کردم.

حکم قصاص

با اعتراف مهوش و تأیید سلامت روانی او، قضات شعبه 113 دادگاه باتوجه به خواسته اولیای دم حکم قصاص را صادر کردند.

حکم مهوش در شعبه 14 دیوان عالی کشور مورد تأیید نهاده شد. با تأیید حکم، پرونده برای اجرا به شعبه دوم دادسرای امور جنایی پایتخت ارجاع شد.

در این مدت دو بار زن جوان پای چوبه دار رفت، اما با کوشش واحد صلح و سازش دادسرای امور جنایی تهران به سرپرستی محمد شهریاری و حمیدرضا کیاستی نیا، دادیار شعبه دوم دادسرای امور جنایی پایتخت توانستند از اولیای دم مهلت بگیرند. با نزدیک شدن به انتها مهلت با جلسات متعددی که از سوی سرپرست دادسرای امور جنایی پایتخت برگزار گردید، درنهایت اولیای دم از قصاص عروس شان به خاطر رضای خدا و دختر متهم گذشت کردند.

منبع: فرارو

به "خانواده مقتول از قصاص عروس گذشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانواده مقتول از قصاص عروس گذشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید